Norra reis: Nusfjord (Lofoodid). Trip to Norway: Nusfjord on the Lofoten

Nusfjord on ühelt poolt muuseum ja teiselt poolt ka rorbuhotell. Seal peatudes saab vabalt muuseumis ringi käia, niisama ringikondajad maksavad 50 NOKi. 19. sajandi kalurimajad ehk rorbud on hiljaaegu renoveeritud ja Unesco kaitse all ning ühtlasi on Nusfjord talviti funktsioneeriv kaluriküla.
Nusfjord is a museum, a rorbu hotel and at winter time a working fishing village at the same time. The 19th century rorbu houses have been recently renovated and under the protection of Unesco.
Nusfjord on peegelduste paradiis. Selge vesi, paadisillad, korduvad punased, kirkad kollased, kivid ja vetikad. Eriliselt kokkusobiv värvigamma. Päikeseta ja päikesega on sel paigal oma võlud. Päikesetõusu eel on vesi siledam ja rahulikum. selle järel peegeldused kirkamad ja sadama lõhnad tuntavamad. Mina peatusin rorbus nr 38 otse rannakaljude varjus, mille otsas laiutas vaimustav murakaraba. teised magasid üsna tavalistes tubades, meil oli aga võimalus kogeda tõelist meremehe koikut köögi kohal lavatsitel. Ehtsuse tunnet nullis pisut liiga palju renoveerimisega lisatud 21. sajandit ( dušikabiin, halloo?) aga kas te kujutaksite tänapäeval ette pesematuid ja tüükasse kasvanud habemega meremehi?...Võeh.
It is a reflection heaven. Clear and bright water, boat docks, repeating reds, bright yellows, stones and seaweed. It is an abnormally harmonious color combo that has its charm both with and without the sun - before the sun rises the water is calmer and colder, after that the reflections get more vivid. The rorbu I spent the night in was number 38 right under the cliffs with a moor on top of it. While other in our house chose the more conventional rooms, me and mom spent our nights on some authentic sailor bunks that were reachable with a shaky ladder and a plank to get to the beds on the other side of the room. Huuh! you expect me to walk that???.... ok, bring it on. It was fun, actually.
Meile vihjati midagi lähedalasuvatest mägijärvedest ja erinevalt paljudest teistest kes kasutasid kõigepealt võimalust paadiga merele tüürida ise mingi lootusetu kalaulma mõju all olles, otsustasime meie kõigepealt veidike turnida. Nusfjordis pole see raske, sest lugematud turistid on mäkke juba rajad sisse tallanud, ja seetõttu õnnestus meil emaga varsti all esimese järve ääres maha jääda otsustanud juubeldavatele majanaabritele kõrgelt künka otsast lehvitada. (Ma ei tea, kas öelda mägi või küngas, minu jaoks on ta kõrge küngas, eks ole. Kust see mägi geograafiaterminites hakkab üldse?) Ära õnnestus süüa umbes 3 liitrit mustikaid ja näha mägijärvede kaskaadi.
We got a hint that there are mountain lakes close by and so we decided to go climb and see them right away, instead of heading out to the sea with a rowing boat like many fish-dazed travel companions did. Climbing is a babies game in Nusfjord cause the hordes of tourists have treaded wide paths to the hill ( mountain? hill? I don´t know...it cant be high enough for a mountain, can it? I cannot decide). We managed to eat about 3 liters of blueberries (ok, maybe half a liter then) and see a cascade of mountain lakes (MOUNTAIN!!!! I mean it doesnt sound good when people say "hill lakes! right? So it is a "mountain" after all!!!)
võltspalmid
OMG norwegian palm trees lik can you believez it???Kui nüüd täitsa aus olla, siis natuke võttis mul pea ikka pööritama küll, aga see polnud nii hirmus kui ma kartsin. Aga kui te seepärast ootate et ma sügisel õunapuu otsa ronin siis unustage ära.
As a matter of fact, I did get slightly dizzy waving back to our housemates from up there, but it wasnt as scary as I expected. Ehehe, but don´t even think about me climbing the apple tree in fall, now THAT is still too scary.
enne päikesetõusu before sunrisepigine riiv (see on kalasuitsetamismaja ukse küljes. Ma ei saanud seda kaasa võtta, kuigi üritasin...MITTE! tarry door bolt ( attached to the fish smoking house door. couldnt take it along with me although tried to....NOT!!!)
maalilililililine impressionistic door
.. ettevaatust, uksed sulguvad ... doors closing!
tagurpidirorbula reversed rorbus
veealune maantee underwater highway
number 38
sellised ongi siis norra kahepereelamud. Muide kui panna rorbu vette siis mahub sinna kaks korda rohkem rahvast. Onju? These are the two-family houses in Norway. If you put a rorbu in the water it has twice as much space because it absorbes water and gets bigger. Right? RIGHT????


võrk ja võrk a net and a net
üles, alla, ja triibulised kivid
up, down and along the striped rocks
kumbapidi vaade
from which direction was I looking at this anyway?


mägi vees mountain in the waterveeteeserv
punased the reds

hallid the grayspruunid the brownshallikaspruunikasrohekaskollakaskulunud graysihbrownishgreenishyellowishwornout
Ma ei tea kas ma üldse võin väga palju pilte siia panna või mis, aga põhimõtteliselt see on ju ikka ka reklaam või nii, eks ole?
I am not so sure I am allowed to post so many pictures of this place but it is after all like commercial too is it not?

Kommentaarid

Populaarsed postitused