Norra reis: rebasejaht. Trip to Norway: the fox hunting for foxes

saamid uskusid et virmalised sünnivad siis, kui rebane (polaarrebane) lööb sabaga vastu lumehange ja sealt lendavad sädemed taevasse. Naljakas on ka see et sõna inari mis on soome suurima järve nimi, on ka jaapani rebasjumaluse nimi, keda laialt kummardati, ent kindlasti pole need omavahel kuidagi seotud. Kuid mine tea.... igatahes veider kokkusattumus, eks ole.
Arvestades oma hüüdnime, oli mul Norra reisil rõõm sattuda peale ka mõnele oma nimekaimule, kes, tõsi küll, juhtusid enamasti olema hingestamata olekus.
The sami people believed that northern lights are created by a fox striking the snowdrift with her tail so that the sparks fly into the night sky. It is also a strange coincidence that the word "inari" is at the same time the name of Finlands biggest lake and a japanese fox god. Considering my own nickname too, it is no wonder I kept an eye out for foxes. Mostly however those foxes I met on my way were soulless.

Rebase kaljujoonis Altas
Carving of a fox in AltaRebase *nuuks* to... toho tooohoopis wuaaahaahaa mäe otsas kohvikus. Miks, MIKS??????
The...the.... taxide..taxidermy fox up on a hill in a cafeteria. Why, WHY????

väike rebassuveniir ühes saamide püstkojas tee peal
a small souvenir fox in a teepee on our road

Peale nende mis pildile jäid, nägime veel vilditud rebaseid Oulus (kuigi see ei ole Oulu sümbol). Ühes turistibroshüüris oli kirjas, et rebane on paljude Soome linnade sümbol, aga ma ei suutnud küll välja uuride, milliste. Kindlasti mitte Rovaniemi, sest muidu ei oleks sealses poes nii palju mahakooritud rebasenahku...
In addition to those caught by my camera we saw some felted foxes in Oulu, but they are not Oulus´ symbol as I first thought ( there was a brochure that said a lot of Finnish cities have fox as their symbolic animal). Unfortunately I havent been able to find out which ones do...
Fauske kämpingu lähedal mererannas roosat marmorit korjates olid meie reisikaaslased ka ehtsat elusat rebast näinud. Kahju, et mina sellest ilma jäin, aga vähemalt sain ma sellest teada. Mul on LUGU rebasest marmorihunniku otsas....
Near our camping in Fauske some of our travel companions saw a fox sitting on a pile of pink marble ( there is a marble strip mine near that place). I did not see her (I bet it was a she-fox), but at least they told me about it.
Ja siis, ülla-ülla, näidati tagasiteel bussis Zorro filmi [zorro= hisp.k. rebane]
And then they showed Zorro in the bus on the way back home!!!! What a coincidence... which means nothing I guess. I am reading so much into such pointless things. But it is just...I like to think so even if it is nonsense.
Nii et üks rebasereis.
A fox run indeed.

Kommentaarid

Populaarsed postitused